Územní studie VRÚ Pelc-Tyrolka v Praze

Jedno z největších velkých rozvojových území, které Praze po revoluci zbylo v zásadě bez povšimnutí správců města. V něm dvě fakulty Univerzity Karlovy a vysokoškolské koleje obklopené jedním z nejzuboženějších prostorů, který lze ve městě. Kontrast několika tisíc mladých lidí, kteří zde denně studují a bydlí, a zcela zanedbaného, zbytkového prostoru nemůže být větší. Po 35 letech nyní poprvé dochází k moderované diskusi o budoucnosti území, která se přetaví do podoby registrované územní studie. Ta bude budoucím investorům (včetně hlavního města a Univerzity Karlovy) sloužit pro tvorbu nového univerzitního kampusu druhé poloviny 21. století. Zapojení všech složek místních stakeholderů zajistila agentura HanusKA. 

Realizace: 2024 - 2025

Zpracovatel participace: Hanus Konzultace a analýzy

Zadavatel: Odbor územního rozvoje hl. města Prahy

Participace:

Mgr. Lukáš Hanus. Ph.D. - HanusKA

Bc. Martin Dolský

Mgr. Reza Vlasáková

Architektura/urbanismus:

ing. arch. Jitka Molnárová - UNIT architekti

Celkové náklady na participaci: 260 tis. Kč.

Realizační tým zajistil:

  • Konsolidace pole stakeholderů - bilaterální jednání UZR MHMP a hlavních stakeholderů v území (3 městské části, IPR Praha, UK, Satra, MHMP a další.)
  • Komunikační strategie - projekt se rodil v době před komunálními volbami, bylo proto nutné vytvořit komunikační postup nejen pro lokálních veřejnost třech městských částí, ale také pro místní samosprávy, orgány MHMP a jeho odborů. 
  • Seriál plánovacích workshopů - cílové skupiny místních obyvatel, firemních aktérů, stakeholderů a lokálních politických představitelů
  • On-line dotazníkovou sondu se vzorkem 500 respondentů. Dotazník obsahoval pocitové mapy, bateriové otázky a otevřené otázky k mnoha problémům. 

Fotogalerie